Восени гривня може впасти до 28-29 грн/дол

Упродовж останніх місяців курс гривні на українському міжбанківському валютному ринку залишається стабільним завдяки сезонно низьким обсягам імпорту, що забезпечує збалансованість попиту та пропозиції.

За підсумками останніх 12 місяців гривня увійшла до клубу стабільних валют: волатильність валютної пари дол/грн за останній рік була меншою за волатильність євро/дол. та суттєво меншою ніж у пари фунт стерлінгів/долар.

Тобто такі ключові світові валюти, як євро та британський фунт коливалися в ціні з більшою амплітудою, ніж гривня. Причому в останні два місяці діапазон коливань курсу гривні до долара взагалі був близьким до “абсолютного штилю”.

Проте нинішня ситуація “повного курсового штилю” не є сталою.

Україна досі має суттєвий дефіцит зовнішньої торгівлі із тенденцією до його збільшення на тлі відновлення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту. Тобто на більш тривалій дистанції попит на валюту в Україні перевищуватиме її пропозицію, якщо не відбудеться суттєвого збільшення експорту або притоку капіталу ззовні.

Восени 2017 року зміна сезону зовнішньої торгівлі має погіршити ринкові умови для гривні, відновивши її ослаблення. Однак тиск на українську національну валюту не має бути великим: девальвація очікується на рівні близько 10% до нинішнього рівня, діапазон коливань 28-29 грн/дол.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.