У першому кварталі вийшли “в плюс”, або чому збільшилися доходи місцевих бюджетів

У першому кварталі цього року доходи загального фонду місцевих бюджетів склали 41,6 млрд грн, що на 37,9%, або на 11,4 млрд грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Надходження від податку на доходи фізичних осіб за три місяці склали 22,7 млрд грн, або на 43,3% більше ніж у минулому році.

У першу чергу надходження від ПДФО зросли через інфляцію та ріст номінальних зарплат. Середня зарплата за перші два місяці зросла на 36,8%.

По-друге, дався взнаки ефект підвищеної у два рази, до 3200 грн, мінімальної заробітної плати.

По-третє, разом з підвищенням мінімальної зарплати багато платників податків були позбавлені податкової соціальної пільги – прожитковий мінімум залишився без змін і багато фізосіб втратили право на цю пільгу.

Ці фактори повністю пояснюють збільшення доходів місцевих бюджетів.

Надходження плати за землю з початку року склали 6,1 млрд грн, або на 21,4% більше аніж у січні-березні 2016 року. Це ефект від застосовування збільшеної ставки податку за рахунок підвищення базового коефіцієнту.

Податку на нерухомість місцеві бюджети отримали 0,4 млрд грн із запланованих на рік 1,7 млрд грн.

На фоні відновлення економіки є непогані шанси, що фінансовий стан місцевих бюджетів буде хорошим. Але з урахуванням нових повноважень, які отримали місцеві органи влади з початку цього року в ході децентралізації, сподіватися на великий профіцит не варто.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.