Сповільнення інфляції сприяє зниженню депозитних ставок

Зниження ставок депозитів Ощадбанком – нормальна реакція банківського середовища на загальне зниження ставок в банківській системі. І така тенденція вже певний час спостерігається за недержавними банками. Тому, логічно припустити, що таким самим шляхом у секторі державних банків підуть інші. Адже, нерівномірність ставок депозитів за державними банками зі співставним рівнем ризику спричинить перетік депозитів між банками одного сегменту.

Особливо зниження депозитних ставок актуально для депозитів в іноземній валюті, оскільки можливості банків щодо кредитування у іноземній валюті значно обмежені  у порівнянні з потенціалом кредитування у гривні.

Загалом, зниження інфляційних очікувань, сповільнення інфляції, поступове зниження облікової ставки НБУ сприяють продовженню тенденції зниження ставок по банківській системі.

Враховуючи потенційні ризики банків за різними групами, зокрема наявність повної гарантії вкладів за найбільшими державними банками, цілком природнім буде зниження ставок депозитів державних банків у середньостроковому періоді. При цьому ставки можуть знизитись до рівня нижчого, ніж, наприклад, за депозитами приватних українських банків або інших банків з високим кредитним ризиком.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.