Зростання ВВП уповільнилося до 2,1%. Чому так?

Ріст ВВП уповільнився до 2,1%. Чому так?

У цьому році економіка зростала нешвидкими, але стабільними темпами. Основним джерелом зростання був внутрішній попит.

У третьому кварталі реальний валовий внутрішній продукт України зріс на 2,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Таку попередню оцінку озвучив Держстат.

За офіційними даними, з урахуванням сезонного фактору порівняно з попереднім кварталом економіка зросла на 0,2%.

Нагадаємо, у першому кварталі цього року ВВП зріс на 2,5%, у другому – на 2,3%.

Незначне уповільнення темпів зростання ВВП пов’язане з більш високою базою порівняння – економіка стабільно відновлювалася в минулому році, тому кожен квартал зростання рахується з більш високої точки відліку.

У четвертому кварталі з’явиться додатковий фактор – зниження врожаю зернових в цьому році. За результатами року зниження врожаю очікується на 6% до 62 млн тонн. Основний вплив ми помітимо у четвертому кварталі.

Через цей фактор зростання ВВП у четвертому кварталі очікується на рівні близько 1% р/р., а за результатами року – на рівні близько 2%.

В цілому, незважаючи на негативний вплив торгової блокади Донбасу, в цьому році економіка росла нешвидкими, але стабільними темпами. Основним джерелом зростання був внутрішній попит – споживчий та інвестиційний.

Внутрішній попит залишиться основною рушійною силою економічного зростання і в наступному році. Так само розраховуємо на поступове відновлення реального експорту, яке дозволить прискоритися росту ВВП то 3,3% р/р.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.