Об’єми виробництва сталі та коксу поступово почнуть зростати, але вихід на доблокадний рівень під питанням

Промислове виробництво в Україні у квітні 2017 року знизилося на 6,1% порівняно з аналогічним місяцем 2016 року. Зокрема, у квітні поглибилося падіння в енергетичному секторі промисловості та у гірничо-металургійному комплексі.

Це вже не перший місяць падіння. У березні обсяги промислового виробництва скоротилися на 2,7%

Таку тенденцію у тому числі спричинило і те, що одними з основних драйверів росту промислового виробництва були галузі, які постраждали від блокади. У першу чергу це виробництво сталі, коксу та видобування вугілля. У квітні падіння сталі склало 29%, коксу 34% рік до року.

Велика ймовірність, що зараз ми побачимо перебудування виробничих ланцюжків.

Тобто є надії на зростання виробництва коксу на Авдіївському коксо-хімічному заводі, оскільки його підключили до додаткової лінії електропередачі, яка йде з підконтрольної Україні території.

На “АрселорМіттал Кривий Ріг” також можливе збільшення виробництва у зв’язку з введенням нової коксової батареї №6 і реконструкції №5. Остання буде введена в експлуатацію пізніше.

Частина коксу, яка йшла на окуповані території зараз буде залишатися в країні, що дозволить більше завантажити маріупольські заводи.

Перебудова виробничих ланцюжків може тривати кілька місяців, об’єми виробництва поступово почнуть зростати, але вихід на доблокадний рівень під великим питанням

За офіційними даними, позитивні результати діяльності зберігаються в харчовій промисловості та виробництві меблів, ремонті і монтажі машин та устаткування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.