Для впевненого проходження літнього максимуму вугілля поки недостатньо

Кабінет міністрів продовжив дію надзвичайних заходів в енергетиці ще на місяць.
Продовження надзвичайних заходів на ринку електроенергії зумовлене тим, що оператори теплової генерації (ТЕС) ще не законтрактували достатньо вугілля для впевненого проходження літнього максимуму споживання (“сезон кондиціонерів”) і підготовки до зими.

Мова йде як про газову групу вугілля, яка добувається у достатній мірі на контрольованій території, так і про антрацитову групу вугілля, яке імпортується. Кілька ТЕС – як державної “Центренерго”, так і приватної ДТЕК – зупинилися для накопичення запасів. Поки рівень споживання електроенергії та маневрові потужності ГЕС це дозволяють.

Ближче до травня-початку червня, коли почнуться ремонти АЕС, роль теплової генерації має зрости, але зростуть і ризики щодо накопичення достатніх запасів вугілля

Тому надзвичайні заходи будуть продовжені до моменту, коли цих запасів буде достатньо, аби гарантувати безпроблемне проходження як літнього, так і зимового піків споживання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.