Декрет про систему валютного регулювання та валютного контролю давно настав час скасувати

Кабмін запропонував парламенту остаточно відмінити декларування українцями валютних цінностей та майна за межами України. Відповідний законопроект прийнято на засіданні уряду та внесено на розгляд Верховної Ради.

Сьогодні Декрет Кабміну про систему валютного регулювання та валютного контролю 1993 року зобов’язує декларувати у Національному банку закордонне майно та валютні цінності. У протилежному випадку – штраф.

23 роки тому така норма була прийнята для того, щоб запобігти незаконному відтоку валюти і для повернення валютних цінностей.

Скасування цієї застарілої бюрократичної вимоги – це крок у напрямку дерегуляції

В цілому, весь цей Декрет 1993 року про систему валютного регулювання та валютного контролю давно настав час скасувати і замінити новим законом, який зараз розробляється експертами проекту EU-FINSTAR спільно з Національним банком України.

У новому декреті потрібно відійти від застарілої логіки, що валюту потрібно всіма способами утримувати в країні, запобігаючи її “непродуктивний відтік”. Замість цього повинні працювати механізми фінансового моніторингу та контролю трансфертного ціноутворення. Обмежувальні механізми мають бути закладені тільки короткострокової дії на випадок надзвичайних ситуацій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.