Чому зростають власні доходи місцевих бюджетів

Власні доходи загального фонду місцевих бюджетів продовжують зростати. З одного боку величина та динаміка власних доходів місцевих бюджетів ключовий показник їхньої фінансової самостійності та успішності місцевих громад. З іншого – це основний ресурс місцевої влади для виконання покладених на неї завдань.

За січень-травень 2017 року власні надходження місцевих бюджетів зросли на 22 мільярди гривень порівняно з аналогічним періодом 2016 року і склали 85,7 млрд грн.

Надходження від податку на доходи фізичних осіб збільшилися на 11,5 млрд грн до 40 млрд грн.

Головна причина росту податкових надходження від цього податку – зростання середньої заробітної платні та підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Втім, з огляду на цю ж причину тренд може бути недовгим і вже наступного року темпи зростання власних надходжень відповідатимуть темпам росту економіки

Друга причина зростання надходжень – додаткові доходи від єдиного податку, що з початку року зросли на 2,9 млрд грн і склали 9,5 млрд грн. Одна з можливих причин такого зростання – бум сфери послуг у великих містах в останні роки.

Надходження від податку на майно досягли 11,2 млрд грн (+1,6 млрд грн).

При цьому найбільше зросли платежі податків за майно з юридичних осіб, що є наслідком індексації податку на землю та, можливо, зусиль місцевої влади з інвентаризації території та активів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.