Через відміну спрощенки місцеві бюджети можуть недоотримати кошти

По-перше, не факт що “спрощенка” буде відмінена або реформована. По-друге, якщо ці зміни будуть, то однозначно – здійснюватимуться вони поступово. Думаю, різких рухів не буде.

По-третє, відбудеться перетікання обсягів єдиного податку в податок на доходи фізичних осіб.

По-четверте, остаточно про ризики можна говорити, після детального опрацювання механізму переходу.

Серед можливих ризиків – зменшення надходжень, оскільки єдиний податок в повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів, а ПДФО розщеплюється між відповідними рівнями місцевих бюджетів і частина його зараховується до державного бюджету. Але цей ризик може бути знівельований через систему вирівнювання (використовується для визначення розміру дотації з центрального бюджету місцевим – VoхConnector). Вона розрахована на індексах податкоспроможності на базі саме податку на доходи фізосіб, який є більш стабільним джерелом доходів місцевих бюджетів.

Малий бізнес – це гумус для місцевого економічного розвитку. Хоча зараз об’єднані місцеві громади отримали значні повноваження в сфері контролю за оплатою праці.

Ще один ризик – це часовий розрив в переході спрощенців на загальну систему, тобто етап, коли вони вже не будуть платниками єдиного, але ще не будуть платниками ПДФО. Але тут усе залежить від механізму переходу, який має напрацювати Державна фіскальна служба.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов'язані.